×

Henkilökunta

Jaana Vikman (virkavapaalla)

Virkavapaalla 2025 asti

Tfn +46-8-545 212 14, +46-721-803 063
jaana.vikman@finlandsinstitutet.se

Emma Eirto

Viestintävastaava

Tfn 070-884 73 57
emma.eirto@finlandsinstitutet.se

Hanna Tapio

Ohjelmavastaava taide, design

Tfn
hanna.tapio@finlandsinstitutet.se

Milka Jafri

Ohjelmavastaava elokuva, musiikki

Tfn +46-8-545 212 15 , +46-76-251 20 30
milka.jafri@finlandsinstitutet.se

Karin Karlsson

Ohjelmavastaava elokuvat

Tfn 08-545 212 19
karin.karlsson@finlandsinstitutet.se

Karin Zilliacus (vanhempainvapaalla)

Ohjelmavastaava yhteiskunta

Tfn 08-545 212 27, 073-866 65 17
karin.zilliacus@finlandsinstitutet.se

Linda Granback

Projektivastaava Tur-Retur

Tfn +46-70-728 97 32
linda.granback@finlandsinstitutet.se

Anna Nummi

Koulutusvastaava

Tfn 073-596 93 68
anna.nummi@finlandsinstitutet.se

Teatteri

Kysymykset liittyen teatterivierailuihin ja -varauksiin

Tfn
teater@finlandsinstitutet.se

Kirjailijavierailut

Kysymykset kirjailijavierailuihin ja -kiertueisiin liittyen

Tfn
litteratur@finlandsinstitutet.se

Eija-Liisa Knuutinen

Kirjastovirkailija

Tfn +46-8-545 212 07
eija-liisa.knuutinen@finlandsinstitutet.se

Päivi Vesanto

Kirjastoassistentti

Tfn +46-70-728 91 44
paivi.vesanto@finlandsinstitutet.se

Linda Åkerlund

Lasten- ja nuortenkirjastonhoitaja

Tfn 073-674 78 79
linda.akerlund@finlandsinstitutet.se

Kati Eräpuu

Informaatioassistentti kirjasto

Tfn 073-589 21 22
kati.erapuu@finlandsinstitutet.se

Mia-Lina Jylhä

Viestintäassistentti kirjasto

Tfn
mia-lina.jylha@finlandsinstitutet.se

Fanny Arra

Harjoittelija

Tfn 070-7341228
assistent@finlandsinstitutet.se

Aino-Maija Markkula

Harjoittelija

Tfn 076-948 00 09
konst@finlandsinstitutet.se