×

Personal

Auli Sydfors

Kommunikations- och språkkursansvarig

Tfn 08-545 212 02
auli.sydfors@finlandsinstitutet.se

Hanna Tapio

Programansvarig kultur (konst, design, litteratur)

Tfn 08-545 212 03, 073-617 12 03
hanna.tapio@finlandsinstitutet.se

Milka Jafri

Programansvarig kultur (film, musik, litteratur)

Tfn 08-545 212 15, 076 251 20 30
milka.jafri@finlandsinstitutet.se

Karin Karlsson

Programkoordinator (film, kommunikation, barnlitteraturutställning)

Tfn 08-545 212 19
karin.karlsson@finlandsinstitutet.se

Raija Airaksinen Björklund

Utbildnings- och teateransvarig

Tfn 08-545 212 17
raija.airaksinen@finlandsinstitutet.se

Anni Heikka

Samhällsseminarier

Tfn
anni.heikka@finlandsinstitutet.se

Linda Granback

Projektmedarbetare - Hjärnflykt

Tfn 070-728 97 32
linda.granback@finlandsinstitutet.se

Eeva Östberg

Bibliotekschef

Tfn 08-545 212 08
eeva.ostberg@finlandsinstitutet.se

Eija-Liisa Knuutinen

Biblioteksassistent

Tfn 08-545 212 07
eija-liisa.knuutinen@finlandsinstitutet.se

Päivi Vesanto

Biblioteksassistent

Tfn 070-728 91 44
paivi.vesanto@finlandsinstitutet.se