×

Personal

Jaana Vikman (tjänstledig)

Tjänstledig fram till januari 2025

Tfn 08-545 212 14, 0721-803 063
jaana.vikman@finlandsinstitutet.se

Emma Eirto

Kommunikationsansvarig

Tfn 070-884 73 57
emma.eirto@finlandsinstitutet.se

Hanna Tapio

Programansvarig konst, design

Tfn
hanna.tapio@finlandsinstitutet.se

Milka Jafri

Programansvarig film, musik

Tfn 08-545 212 15, 076-251 20 30
milka.jafri@finlandsinstitutet.se

Karin Karlsson

Programansvarig film

Tfn 08-545 212 19
karin.karlsson@finlandsinstitutet.se

Karin Zilliacus (föräldraledig)

Programansvarig samhälle

Tfn 08-545 212 27, 073-866 65 17
karin.zilliacus@finlandsinstitutet.se

Linda Granback

Projektledare Tur-Retur

Tfn 070-728 97 32
linda.granback@finlandsinstitutet.se

Anna Nummi

Utbildningsansvarig

Tfn 073-596 93 68
anna.nummi@finlandsinstitutet.se

Teater

Frågor gällande teaterbokningar och -föreställningar

Tfn
teater@finlandsinstitutet.se

Författarbesök, litteratur

Frågor gällande författarbesök och litteraturturnéer

Tfn
litteratur@finlandsinstitutet.se

Eeva Östberg

Bibliotekschef

Tfn 08-545 212 08
eeva.ostberg@finlandsinstitutet.se

Eija-Liisa Knuutinen

Biblioteksassistent

Tfn 08-545 212 07
eija-liisa.knuutinen@finlandsinstitutet.se

Päivi Vesanto

Biblioteksassistent

Tfn 070-728 91 44
paivi.vesanto@finlandsinstitutet.se

Linda Åkerlund

Barn- och ungdomsbibliotekarie

Tfn 073-674 78 79
linda.akerlund@finlandsinstitutet.se

Kati Eräpuu

Informationsassistent bibliotek

Tfn 073-589 21 22
kati.erapuu@finlandsinstitutet.se

Mia-Lina Jylhä

Kommunikationsassistent bibliotek

Tfn
mia-lina.jylha@finlandsinstitutet.se

Aino-Maija Markkula

Praktikant

Tfn 076-948 00 09
konst@finlandsinstitutet.se